Історія Chevrolet

Початок

rectangle 27 min
Продуктивність, довговічність та доступность. Ці і є філософія бренду Chevrolet.

Компанія Chevrolet була заснована в Детройті у листопаді 1911 року гонщиком Луї Шевроле і засновником General Motors Вільямом Дюрантом, який створив автомобілі, що швидко зробили собі відмінну репутацію завдяки продуктивності, довговічності та доступності. Ці риси є суттю бренду Chevrolet.

Народжений в Швеції Луї Шевроле (1878-1941) був гонщиком, механіком і інженером. Вільям Дюрант (1861-1947) був провидцем автомобільного маркетингу. Дюрант заснував General Motors у 1908 році. Він вірив, що репутація Луї Шевроле, як гонщика, допоможе продажу автомобіля, тому він був названий на його честь.


 
rectangle 28 min
Вільям К. "Біллі" Дюрант

Незважаючи на успіх компанії, погляди Дюранта і Шевроле щодо філософії бренду сильно відрізнялися. У 1915 Дюрант викупив частку свого партнера. Клієнти в кінцевому рахунку, прийняли позицію Дюранта і продажі Chevrolet продовжили йти в гору. Успіх підштовхнув Дюранта до покупки контрольного пакету акцій General Motors в 1916 році. У 1917 році Дюрант знову встав біля керма GM зробивши Chevrolet одним з підрозділів.


 

Дюрант залишив GM в 1920 році. Він заснував ще одну автомобільну компанію і став видатним інвестором з Уолл Стріт. Обвал фондового ринку в 1929 році виявився фатальним для обох його починань. У 1936 році він був оголошений банкрутом, а в 1947 році помер і був похований на кладовищі Вудлон в Бронксі, Нью-Йорк.

Луї Шевроле також втратив свій стан під час Великої Депресії. Він повернувся до своїх професійних навичок і працював слюсарем на заводі Chevrolet в Детройті.


 

ПЕРШІ КРОКИ

history1 min
Chevrolet Series C Classic Six

Першою машиною став великий, зроблений на дуже високому рівні, легковий автомобіль серії C Classic Six. Його великий, (4.9 літра) шестициліндровий двигун потужністю 40 кінських сил дозволяв розганятися до 65 миль в годину.

З самого початку, Chevrolet зробив доступними технології і функції, які до цього були привілеєм більш дорогих автомобілів і вантажівок. Перший Chevrolet - Series C Classic Six - був оснащений електричним стартером і електричними фарами, хоча в той час обидві ці функції були рідкістю навіть серед автомобілів класу люкс.

У наступні десятиліття Шевроле продовжувала використовувати в своїх автомобілях інновації, які можна було зустріти лише в дорогих машинах - ударостійке скло, упорскування палива, антиблокувальна система гальм і система електронної безпеки.


 
history2 min
small-block V-8

Chevrolet зробив доступнішими і продуктивність автомобіля. Його ранні чотирьох- і шестициліндрові двигуни відомі своєю міцністю і високими показниками. Але коли в 1955 році Шевроле випустив small-block V-8, він відкрив нову еру доступної та високої продуктивності.

Цей двигун буде використовуватися в мільйонах легкових і вантажних автомобілів в найближчі 50 років, а його спадщиною стане нове покоління small-block V-8, що використовується сьогодні в вантажних автомобілях і позашляховиках, а також в спортивних моделях - Camaro SS і Corvette.

Експлуатаційні характеристики small-block V-8 зробили Chevrolet одним з лідером у всіх видах мотоспорту. Гоночні боліди Chevrolet стали головними суперниками відомих автомобільних марок.


 

СПАДЩИНА ДИЗАЙНУ

history3 min
Corvette Stingray 1963 року

Дизайн завжди був важливим для Chevrolet і багато його моделі перетворилися в ікони американської культури. Стрімкі лінії крил Chevy Bel Air 1957 року уособлюють оптимізм ери високих швидкостей, в той час як лощену Corvette Stingray 1963 року багато автомобільних істориків називають одним з найкрасивіших коли-небудь створених автомобілів.

Інші моделі Chevrolet створили культурні резонанси, що тривають десятиліттями.


 
history4 min
Chevrolet Camaro 1967

Camaro, що вийшов в 1967 році, з його чудовим дизайном і потужними характеристиками став справжнім подарунком для молодих любителів бренду. Дизайн моделі 5 покоління, випущеної в 2010 році, був натхненний історією і відразу ж став головним бестселером в своєму класі.


 
history5 min
Chevrolet Cameo Carrier, 1955

1955 року вийшла ексклюзивна модель Chevrolet Cameo Carrier, зі згладженими задніми крилами, перший стильний і доступний пікап.

Дизайн надав автомобілю плавний і престижний вид, який сильно відрізнявся від традиційного рядового дизайну вантажівок інших марок. Не минуло й кількох років, як вся індустрія перетворилася під впливом цього дизайну. Плавні лінії дизайну вантажної платформи, який стали називати "fleetside", тепер присутні у кожній вантажівки на ринку.


 

НАШЕ СТОЛІТТЯ

history6 min
Chevrolet Volt

Електрична модель Volt виводить Chevrolet в нове століття і переосмислює поняття автомобіля. Це перший в світі серійний електромобіль з бензиновим двигуном розширеного діапазону. Volt є прикладом традиції Шевроле впроваджувати передові технології в доступні автомобілі.

Передова філософія, яка перетворила Volt з концепції в реальний автомобіль, також відбилася на таких моделях, як Equinox і Cruze, чий успіх підтверджений похвалою критиків, позитивними відгуками власників і зростаючим числом клієнтів, які до цього не купували Chevrolet. Так само, Camaro і Corvette продовжують зберігати актуальність вже шість десятиліть поспіль, демонструючи високу продуктивність і привносячи передові технології в недорогі спортивні автомобілі.


 
history7 min
Chevrolet Bolt EUV

У 2021 році Chevrolet розширила свій портфель електромобілів, представивши новий повністю електричний 2022 Bolt EUV, а також модернізований 2022 Bolt EV.

Кожен з них відрізняється унікальним дизайном і за пропорціями відповідають розмірам позашляховика. Автомобілі оснащені унікальними технологіями, серед яких можна виділити систему керування автомобілем без допомоги рук Super Cruise, а також новий вид зарядного пристрою, який дозволяє економити кошти і час на зарядку.

Обидва автомобілі є частиною стратегії компанії General Motors, яка планують запустити 30 нових електромобілів по всьому світу до 2025 року.